Fajna ferajna Monika Kowaleczko-Szumowska

ISBN:

Published:

Hardcover


Description

Fajna ferajna  by  Monika Kowaleczko-Szumowska

Fajna ferajna by Monika Kowaleczko-Szumowska
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | | ISBN: | 6.32 Mb

Wzruszające, barwne i niepozbawione humoru wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego.Przeżyli Powstanie Warszawskie, choć nieraz byli w poważnych opałach. Halinka ratowała psy i koty. „Kazimierz” przekazywał meldunki i roznosił powstańczą prasę. „MoreWzruszające, barwne i niepozbawione humoru wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego.Przeżyli Powstanie Warszawskie, choć nieraz byli w poważnych opałach. Halinka ratowała psy i koty. „Kazimierz” przekazywał meldunki i roznosił powstańczą prasę.

„Hipek” pełnił służbę w warszawskich kanałach. Mirek uciekł z domu, by walczyć na pierwszej linii. Żydowscy bracia Zalman i Perec przyłączyli się do powstańców po upadku getta i tułaczce po ulicach Warszawy. Dziewięcioletni Jureczek był najmłodszym zaprzysiężonym żołnierzem AK i służył na Mokotowie. Basia ukrywała się w nieludzkich warunkach w warszawskich piwnicach. A łączniczka Jaga, już niemal dorosła, podnosiła wszystkich na duchu w najtrudniejszych chwilach.Wstęp:To wydarzyło się naprawdę.

Wszyscy bohaterowieFajnej Ferajny przeżyli Powstanie Warszawskie jakodzieci. Opowiadania zostały napisane na podstawieich relacji zachowanych w Archiwum Historii MówionejMuzeum Powstania Warszawskiego, rozmów,listów, które mi podarowali, i innych materiałów.Bardzo dziękuję moim bohaterom i przyjaciołom:„Kalinie”, Jadze, Jureczkowi, „Hipkowi”, „Kazimierzowi”,Basi, Halusi i Melce za czas i serce, które mipoświęcili.Monika Kowaleczko-Szumowskahttp://fajnaferajna.pl/Enter the sum

Related Archive Books

  1. 11.09.2015I Am Livia
  2. 02.09.2014Phases of Bradford Life


Related Books


Comments

Comments for "Fajna ferajna":


lombard-armi.pl

©2014-2015 | DMCA | Contact us